Elektrotechnik senior

Miesto práce
Vápenka 4, Bratislava
Druh pracovného pomeru
plný úväzok
Termín nástupu
dohodou
Ponúkaný plat (brutto)
dohodou

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Máš záujem byť súčasťou tímu infraštruktúry, ktorá participuje na zaujímavých projektoch a technologických experimentoch? Z pohľadu elektrotechniky ti ponúkame príležitosť navrhovať a špecifikovať elektro zapojenia na nových zariadeniach. Vytvárať nové elektro schémy. Mať výraznú mieru zodpovednosti a samostatnosti.

Tvojou prácou bude:
• zapájanie rozvádzačov a priemyselných elektroinštalácií
• uvádzanie do prevádzky a testovanie funkčnosti elektronických zariadení (pumpy, osvetlenie, píly, napájacie zdroje, diesel generátory
• príprava testov prototypových zariadení - po elektrickej stránke
• posúdenie stavu na základe kontrolného zoznamu, ich zapojenie do napájacieho a meracieho systému
• realizácia testov prototypových zariadení a ich vyhodnotenie
• tvorba dokumentácie ku realizovaným prácam a úpravám na elektrických rozvodoch a zariadeniach
• elektromontážne práce ako ťahanie káblov, zapájanie motorov
• čítanie výkresovej dokumentácie
• koordinácia dodávateľov a kontrola ich vykonanej práce

Zamestnanecké výhody, benefity

Ponúkame príležitosť:
• BYŤ súčasťou tímu TOP expertov, ktorí vyvíjajú unikátne technologické riešenie, s veľkým dopadom na globálnu energetiku.
• Kooperovať so svetovou ŠPIČKOU.
• Podieľať sa na VÝSKUME a implementovať "know how" do praxe.
• Odborne a jazykovo sa VZDELÁVAŤ
• Pracovať v príjemnom prostredí, kde vládne tímovosť a neformálna atmosféra a využívať ďalšie výhody ako: flexibilný pracovný čas, sick-day, parkovacie miesto zdarma priamo v areáli, denne čerstvé ovocie, masáže, voľná licencia MS Office aj na domáce počítače, referal bonus, Diners kartu s cestovným poistením

Informácie o výberovom konaní

Žiadosť o prijatie do zamestnania spolu s profesijným životopisom a súhlasom so spracovávaním osobných údajov v zmysle zákona NR SR č. 122/2013 Z.z. pre účely výberových konaní a evidencie v databáze uchádzačov o zamestnanie zasielajte na kariera@gadrilling.com.

Požiadavky na zamestnanca

Pozícii vyhovujú uchádzači so vzdelaním

vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Vodičský preukaz

B

Osobnostné predpoklady a zručnosti

Radi Ťa spoznáme ak máš:
• vysokoškolské vzdelanie elektrotechnického zamerania
• odbornú spôsobilosť podľa §23 alebo §24
• znalosť SW AutoCAD
• pokročilú znalosť technickej angličtiny
• veľmi dobré koordinačné schopnosti
• vysokú mieru spoľahlivosti a flexibility

Inzerujúca spoločnosť

Stručná charakteristika spoločnosti

Keď v roku 2006 Igor, Dušan, Ivan a Tomáš prvýkrát dostali nápad využiť geotermálnu energiu, ani náhodou netušili, že raz budú chystať prvé ostré testy unikátnej technológie na ropnej plošine v Severnom mori.

Jednoducho vtedy iba chceli nezávislý zdroj energie pre technologický inkubátor, ktorý budovali na Záhorí. Vychádzali zo všeobecne známej pravdy, že horných 10 kilometrov zemskej kôry obsahuje nepredstaviteľne veľa tepelnej energie. Iba zlomok percenta jej využitia by znamenal pokrytie energetických potrieb ľudstva na stovky rokov. Každý kilometer hlbšie do Zeme znamená nárast teploty v priemere o 25 až 35 stupňov, takže v hĺbke 6-10 km je už voda dostatočne teplá na to, aby po premene na paru, mohla poháňať turbíny elektrárne.

Ako sa však ku hĺbkovej geotermálnej energii dostať? Podnikateľský duch, zvedavosť a sebadôvera im zavelila preskúmať všetky existujúce možnosti vŕtania. A ukázalo sa, že na svete neexistuje technológia, ktorou by sa za rozumné peniaze dalo do potrebnej hĺbky dostať. Klasickým vŕtaním sa oplatí ísť maximálne do 5 km, hlbšie už každý ďalší kilometer znamená násobky nákladov. Aj preto dnes geotermálnu energiu využívajú iba krajiny, v ktorých sú jej zdroje dostupné relatívne blízko pod povrchom zeme. Napríklad Island, USA, Nový Zéland, Filipíny či Taliansko. Touto energiou vykurujú, vyrábajú elektrickú energiu, vyhrievajú cesty, štadióny, bazény či skleníky. Väčšina ostatných regiónov je však odkázaná na klasické fosílne palivá, ktoré musia byť častokrát dopravované odinakiaľ.

A tak sa na malom Slovensku objavil ambiciózny cieľ s globálnym dosahom. Prelomiť hĺbkovú hranicu, od ktorej je už využitie geotermálnej energie nerentabilné. Po otestovaní viacerých inovatívnych postupov klasické vŕtacie hlavice nahradil vysoko energetický oblúk elektrickej plazmy, ktorý rozruší horninu nie mechanicky, ale teplotou podobnou ako je na povrchu Slnka. A príbeh technologickej revolúcie sa začal...

Dnes sa o prelomovej technológii PLASMABIT diskutuje na najvýznamnejších medzinárodných energetických fórach. Po 8 rokoch výskumu a vývoja s viac ako 100-členným tímom vo vlastnom technologickom centre je prototyp otestovaný a pripravený na svoju prvú priemyselnú aplikáciu. Bude ňou ekologické uzatváranie vyčerpaných vrtov, ktorých je na tisíce a pokiaľ sa odborne neuzatvoria, sú veľkou hrozbou znečistenia. Práve toto prvé využitie technológie PLASMABIT bude pohonom na vývoj ďalších aplikácií. Získané finančné prostriedky umožnia ísť ďalej. Ku konečnému cieľu, ktorým sú hĺbkové vrty, ale aj ku aplikáciám technológie pre banský priemysel, razenie tunelov a ďalšie možnosti využitia.

Príbeh vývoja unikátnej technológie PLASMABIT je fascinujúcou ukážkou, čo sa dá dokázať aj vo sfére, ktorá desaťročia odolávala inováciám. Zdravá drzosť, spochybňovanie konzervatívnych právd a postupov, prekvapivé kombinácie a "out of box thinking" je preto v GA Drilling povinnou pracovnou výbavou.

Počet zamestnancov

100-149 zamestnancov

Adresa spoločnosti

GA Drilling, a.s.
Vápenka 4
841 07 Bratislava
www.gadrilling.com

Kontakt

Kontaktná osoba: Mgr. Lenka Klongová
E-mail:
Getting through Anything
ID:3244065Dátum zverejnenia:15.11.2017Lokalita:BratislavaPozícia:Elektrotechnický inžinier,Elektrotechnik,Procesný inžinier,StavbyvedúciSpoločnosť:GA Drilling, a.s.

Zverejnené dňa:2017-11-15 (4 dni)
Zverejnené pre lokality:Slovensko Bratislavský kraj Bratislava
Pracovná ponuka nájdená za 1 milisekúnd.