Stredoslovenská energetika, a.s.

Manažér optimalizácie portfólia a stratégie hedgingu

Stredoslovenská energetika, a. s.

Mzdové podmienky (brutto)
1 200 EUR/mesiacZákladná hrubá mesačná mzda v minimálnej výške 1.200 EUR (v závislosti na skúsenostiach) + variabilná odmena minimálne 515 EUR pomer 70% (fixná časť mzdy) : 30 % (variabilná odmena). Variabilná ročná odmena (515 EUR x 12 mesiacov) je naviazaná na splnenie ročných cieľov, je vyplácaná 2x ročne v zálohe a doplatku na základe ich reálneho plnenia.
Miesto práce
Pri Rajčianke, Žilina
Druh pracovného pomeru
plný úväzok
Termín nástupu
IHNEĎ

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Ponúkame Vám jedinečnú pracovnú príležitosť! Hľadáme komunikačne zdatného, analyticky a obchodne zameraného špecialistu na sledovanie a optimalizáciu portfólia elektrickej energie a plynu. Pokiaľ sa zaujímate o vývoj cien na energetickom trhu a chcete byť súčasťou nášho tímu odborníkov na sekcii Cenotvorba a plánovanie, radi sa s Vami zoznámime.

Vašou náplňou práce budú najmä tieto činnosti:
• analýza portfólia, reportovanie pohybov v portfóliu (prírastky/úbytky),
• vytváranie reportov B2C retailového portfólia (domácnosti a SME) za elektrinu a plyn,
• rozklad portfólia podľa typu doby viazanosti zákazníkov, subsegmetnu odberateľov a typu cenníka a kampaní,
• plánovanie hedgingu (zaistenia) predaja, plánovanie očakávaných objemov predaja podľa typu odberateľa, typu cenníka, viazanosti a očakávaných presunov v portfóliu,
• komunikácia s útvarom nákupu - reportovanie predajnej pozície pre hedging predaja.

Táto pracovná pozícia je v našej spoločnosti nová a vyžaduje si najmä logicky a analyticky mysliaceho kandidáta s nadšením a citom pre obchod, pre ktorého bude každodenná práca s reportingom a analytickými nástrojmi samozrejmosťou. Na dennej báze budete sledovať čerpania nakúpenej elektrickej energie a plynu pre konkrétnu kampaň v objemovom vyjadrení. Na základe Vašej analýzy budete podávať návrhy v prípade odchýlky od plánu, budete sledovať efektivitu zaistenia predaja a navrhovať opatrenia na elimináciu strát. Pri práci manažéra optimalizácie portfólia a stratégie hedgingu je potrebná schopnosť identifikovať riziká a obchodné príležitosti na základe trhového vývoja cien elektrickej energie a plynu. Pre kvalitný výkon pri tejto práci Vám pomôžu základné znalosti o obchodovaní na komoditných burzách, ale aj znalosti z oblasti riadenia rizík.

Vaším poslaním na tejto pracovnej pozícii je byť kompetentným a odborným partnerom/prostredníkom medzi predajom a nákupom elektrickej energie a plynu. Nevyhnutné sú aj Vaše výborné komunikačné a prezentačné zručnosti, ktoré využijete pri prezentovaní a obhajovaní Vášho odborného názoru podloženého analýzou vonkajšieho a vnútorného prostredia.

Ideálnym zameraním je vysokoškolské vzdelanie ekonomického, obchodného charakteru, poprípade zameranie na logistiku. Pracovná pozícia je určená skúsenému kandidátovi, ktorý má všeobecné znalosti o energetickom trhu, skúsenosti s ekonomickými a obchodnými analýzami i z oblasti plánovania. Dôležitý je všeobecný ekonomický prehľad s citom pre prepojenie makroekonomického vývoja s plánovaním dopytu.

Vzhľadom na náročnosť a odbornosť pracovnej pozície sú pre výber vhodného kandidáta optimálne osobnostné predpoklady ako samostatnosť, zodpovednosť, precíznosť a vysoká miera spoľahlivosti. Ceníme si tímovú spoluprácu, ako i Vašu flexibilitu v meniacich sa podmienkach, vysoké pracovné nasadenie a zvládnutie stresu.

Vybraní kandidáti nám budú môcť svoje odborné i osobnostné zručnosti a analytické schopnosti preukázať a milo nás prekvapiť vypracovaním prípadovej štúdie v domácom prostredí ešte pred osobným stretnutím. Tešíme sa na spoluprácu s Vami.

Zamestnajte sa u nás a získate

Požiadavky na zamestnanca

Pozícii vyhovujú uchádzači so vzdelaním

vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Vzdelanie v odbore

ekonomika, obchod, príp. logistika

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Začiatočník (A2)

Ostatné znalosti

MS Excel - Pokročilý
Microsoft Word - Pokročilý
Microsoft Outlook - Pokročilý
Microsoft Power BI - Základy
SQL - Základy

Vodičský preukaz

B

Požadovaná prax

prax min. 2 roky

Osobnostné predpoklady a zručnosti

analytické schopnosti, zodpovednosť, precíznosť, vysoká miera spoľahlivosti, vysoké pracovné nasadenie a zvládnutie stresu, schopnosť prezentovať a obhájiť vlastné odborné názory, flexibilita, lojálnosť, tímová spolupráca

Informácie o výberovom konaní

Vážení uchádzači, v prípade záujmu zašlite ŽIVOTOPIS so zameraním na Vaše odborné znalosti v zmysle našich požiadaviek na pracovnú pozíciu. Pri lepšom výbere kandidáta a následnom pozvaní na osobný pohovor nám pomôže doručenie MOTIVAČNÉHO LISTU, v ktorom popíšete, prečo ste sa rozhodli reagovať na našu pracovnú ponuku a aké odborné skúsenosti ste v praxi doteraz získali.

Vážime si Váš prejavený záujem, avšak dovoľujeme si Vás informovať, že kontaktovaní do 21 pracovných dní budú uchádzači, ktorí budú spĺňať vyššie uvedené špecifické požiadavky a naše predstavy o úspešnom kandidátovi. V rámci výberového konania v sídle našej spoločnosti absolvujete tak osobný individuálny rozhovor, ako aj ďalšie časti, ktoré nám pomôžu spoznať Vašu osobnosť a odborné predpoklady pre pracovnú pozíciu.
SPRACOVANIE OSOBNÝCH ÚDAJOV

Predpokladaný termín ukončenia výberového konania

18.8.2022(ostávajú ešte 4 dni)

Kontakt

Kontaktná osoba: Ing. Ivana Strauss
Tel.:-=KONTAKT=-
E-mail:poslať životopis
Energia pre Váš život
www.sse.sk
ID:4384539Dátum zverejnenia:20.7.-=KONTAKT=-lokalita:ŽilinaPozícia:Obchodný analytik,Obchodný manažér,Risk manager,Risk specialist,Špecialista zaisteniaSpoločnosť:Stredoslovenská energetika, a. s.Základná zložka mzdy (brutto):1 200 EUR/mesiac

Počet videní: 10
Ponúkaná mzda: 1200 EUR
Inzerent:Stredoslovenská energetika, a.s. [ ]
Zverejnené dňa:2022-07-20 (31 dní)
Zverejnené pre lokality:Slovensko Žilinský kraj Žilina
Pracovná ponuka nájdená za 0 milisekúnd.