Centrum pre deti a rodiny Martin

Sociálny pracovník NP DEI III Náhradnej star. v zar.

29.09.2021Centrum pre deti a rodiny Martin
Miesto práce:Slovensko
Žilinský kraj
okres Martin
Martin
Hviezdoslavova 62
03601
Okres Martin
Pozícia / odvetvie:Vzdelávanie a školstvo;Sociálny pracovník
Ponúkaný plat (základná mzda):945EUR
Druh pracovného pomeru:plný úväzok
Počet voľných miest:1

Informácie o pracovnom mieste

Benefity a ďalšie výhody:

- 5 dní riadnej dovolenky nad rámec ZP,
- Doplnkové dôchodkové sporenie,
- Callio karta

Informácie pre uchádzača:

Základná zložka mzdy (v hrubom):
945 € za mesiac

Dátum nástupu:
ihneď

Dátum pridania ponuky:
17. 9. 2021

Dátum poslednej aktualizácie:
20. 9. 2021

Pracovný a mimopracovný pomer:

pracovný pomer na určitú dobu
počet mesiacov: 3

Pracovná oblasť:

Sociálne služby

Informácie o sprostredkovaní:

Informácie pre záujemcu:Uchádzač o zaradenie do výberového konania predloží:
- výpis z registra trestov

Náplň (druh) práce
Vykonávanie sociálnej práce so zameraním na prácu s dieťaťom a jeho rodinou počas výkonu opatrení SPOD a SK v centre pre deti a rodiny na základe plánu sociálnej práce s dieťaťom a jeho rodinou, ktorý je vypracovaný v spolupráci s úradom práce, sociálnych vecí a rodiny a to najmä:
- vykonávanie sociálnej práce v prirodzenom prostredí, v náhradnom prostredí v otvorenom prostredí a v prostredí utvorenom a usporiadanom na výkon opatrení SPOD a SK
- vykonávanie sociálnej práce pre dieťa a jeho rodinu na základe zhodnotenia situácie dieťaťa a jeho rodiny a posúdenia možností rodičov riešiť situáciu ambulantnou a/alebo terénnou formou
- nácvik rodičovských a iných zručností rodiča alebo inej fyzickej osoby a ďalšie odborné činnosti zamerané na získanie, obnovu atď. rodičovských a iných zručností rodiča alebo inej fyzickej osoby,
- sociálna diagnostika, ktorá vyžaduje špecializované odborné metódy, postupy a techniky sociálnej práce,
- vedenie prípadovej práce, koordinácia plánovania a realizácia plánu sociálnej práce s dieťaťom a jeho rodinou/náhradnou rodinou
- poskytovanie podpory a sprevádzania v priebehu NRS,
- poskytovanie sociálneho poradenstva pri osamostatnení dieťaťa (mladí dospelí) po ukončení pestúnskej starostlivosti, náhradnej osobnej starostlivosti, poručníctva a opatrovníctva (s osobnou starostlivosťou), vykonávanie odborných činností na účely odbornej diagnostiky
- plnenie úloh vyplývajúcich z plánu sociálnej práce s dieťaťom a plánu vykonávania opatrení ambulantnou a terénnou formou,
- realizácia programov výchovných opatrení,
- podieľa sa na vypracovaní a vyhodnotení plánu výchovného opatrenia dieťaťa,
- spolupráca pri vypracúvaní individuálnych plánov rozvoja osobnosti dieťaťa, individuálnych plánov sociálnej práce s rodinou v centre a plánu vykonávania opatrení ambulantnou a terénnou formou,
- zhodnocovanie opatrení a navrhovanie ďalšieho postupu,
- účasť na tvorbe a na realizácii tréningových a rozvojových programov,
- spolupráca so zainteresovanými subjektmi a konzultácie na účely rozhodovania o voľbe a uplatňovaní opatrení SPODaSK,
- spolupráca s ostatnými zamestnancami centra a ÚPSVaR, plnenie ďalších úloh v zmysle pokynov nadriadeného.

Pracovné miesto vhodné aj preabsolventaabsolventa

Ponúkané výhody

Pracovné podmienky

Práca na zmeny:
jednozmenný pracovný režim

Požiadavky na zamestnanca

Vhodné pre absolventov:Nie
Vodičský preukaz:B

Pracovné miesto vhodné aj pre

absolventa
absolventa

Požadované vzdelanie

Vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa v odbore sociálna práca

Dĺžka praxe

bez požiadavky na odbornú prax

Zručnosti, schopnosti
Vodičské oprávnenie:
  • Skupina B

Všeobecné spôsobilosti:
  • analyzovanie a riešenie problémov
  • komunikácia (jednanie s ľuďmi)
  • kultivovaný slovný prejav, schopnosť vyjadrovania sa
  • pružnosť v myslení (adaptabilita, flexibilita, improvizačné spôsobilosti)
  • tímová práca

Počítače:
  • Microsoft Excel - pokročilá
  • Microsoft Word - pokročilá
  • Internet - pokročilá
  • Microsoft Outlook - pokročilá

Osobnostné predpoklady
  • asertivita
  • komunikatívnosť
  • empatia
  • ochota pomáhať (zmysel pre spolupatričnosť)
  • spoľahlivosť

Informácie o spoločnosti

Hviezdoslavova č. 62
03601 Martin
Slovensko
Tel:-=KONTAKT=-

Iné možnosti práce

Počet videní: 50
Inzerent:Centrum pre deti a rodiny Martin [ ]
Zverejnené pre lokality:Slovensko Trenčiansky kraj Trnavský kraj Žilinský kraj Žilina