Mondelez European Business Services Centre, s. r. o.

Sr Analyst ISC Finance Conversion MEU

08.12.2018Mondelez European Business Services Centre, s. r. o.
Miesto práce:
Slovensko, Bratislavský kraj, okres Bratislava, Bratislava-Petržalka, Digital Park III, Einsteinova 19, 85101

Bratislava
Typ pracovnej ponuky:Bankovníctvo, leasing a poisťovníctvo,Ekonomika, financie, účtovníctvo,Výroba;Finančný analytik
Ponúkaný plat (základná mzda):2210EUR
Termín nástupu do práce:ihneď
Druh pracovného pomeru:hlavný

Náplň práce, informácie o pracovnom mieste:

Hlavným zameraním tejto pozície je podpora riadenia nákladov na konsolidáciu manažérov, aby poskytovali podporu riadeniu ISC pri rozhodovaní.
Sr Analyst ISC Finance Conversion MEU zodpovedá za podporu pri rozhodovaní o výrobných nákladoch na konverziu, súvisiaci proces tvorby rozpočtu, nákladové účtovníctvo a kľúčové sledovanie výkonnosti v regióne MEU.
Je hlavným obchodným partnerom pre riadiacu jednotku Plant / Cluster a rozumie celkovej výkonnosti ich závodov. Spolupracuje s tímami FME / Capex / Genpact, aby získali úplné znalosti špecifické pre daný závod. Je prvým kontaktným miestom pre ad hoc analýzu závodov.
Táto funkcia funguje aj v komplexnom prostredí s maticami, ktoré zahŕňajú ľudí z rôznych krajín a kategórií (kontrolóri závodov, kontrolóri podnikových úsekov, výrobný kontrolný tím, kontrolný tím pre dodávky, komoditný kontrolný tím a inventárny účtovný tím).
Osoba na tejto pozícii musí byť schopná spájať pojmy a poskytovať zmysluplné výstupové analýzy.

Podrobnosti o pracovnej pozícii, hlavné úlohy a zodpovednosti:

• Partnerstvo s miestnou organizáciou, na chápanie podstaty služieb poskytovaných za náklady na konverziu a zdieľanie zodpovednosti za poskytnutie riešení, či a ako môžu byť tieto náklady optimalizované.
• Neustále monitorovanie príležitostí a rizík, aby sme zaistili, že dosiahneme celkový cieľ produktivity.
• Poskytovanie informácií o skutočných odchýlkach od plánovaných nákladov a identifikovanie spôsobov, ako zlepšiť výkonnosť.

• Skúmanie dôkazov a podávanie správ súvisiacich so vzorkami, šrotom a používaním iných neštandardných materiálov .
• Analyzuje odchýlky od plánu s cieľom zabezpečiť rýchle zachytenie príležitostí a včasnú identifikáciu rizík zameraných na zmiernenie dopadov na podnikanie a súvisiace finančné riziká.
• Poskytuje podporu riadiaceho pracoviska potrebnú na dokončenie prezentačných súborov (štandardizovaná šablóna).
• Poskytuje podporu riadiacim pracovníkom v oblasti výpočtu a validácie úspor na projektoch produktivity, kde sa vyžaduje Capex.
• Analyzuje odchýlky voči plánu všetkých nákladov na konverziu, aby sa zabezpečilo rýchle zachytenie príležitostí a včasná identifikácia chýb a rizík zameraných na zmiernenie dopadov podnikania a súvisiacich finančných rizík.
• Je obchodným partnerom pre riadiacu jednotku podniku - poskytuje pokyny pre Genpact pri príprave balíkov ACT KPI, poskytuje pripomienky a diskutuje o konečných výsledkoch.

• Vypočítava analýzu strát a rozptylu na účely rozpočtu / prognózy.
• Vypočítava analýzu DVL a rozptylu na účely rozpočtu / prognózy.
• Koordinuje prípravu rozpočtu OVC / DVE, vrátane výpočtu nákladov na dopravu vo všetkých príslušných funkciách.
• Dohľad nad procesmi výpočtu nákladov (prepočítavanie nákladov na jednotlivé jednotky SKU na generovanie konverzačných sadzieb OP v SAP, ktoré budú základom pre všetky kalkulácie IBR za kalendárny rok) počas plánovacieho cyklu OP.
• Zosúlaďuje sa s riadiacim zariadením, nastavuje a udržiava cykly hodnotenia rozpočtu, kľúče prideľovania rozpočtu v systéme SAP, nové nákladové strediská.
• Pripravuje, aktualizuje a distribuuje riadiacemu prostriedku OP Presentation a štvrťročné šablóny aktualizácie rozpočtu.
• Overuje a prehodnocuje OP / štvrťročné prognózované balíčky pripravené spoločnosťou Genpact, pridáva komentáre a diskutuje s riadiacimi jednotkami Plant / Cluster.
• Podpora riadiacich zariadení / klastrov s prezentáciou rozpočtu / prognózy.
• Súradnice rozpočtových / prognostických procesov s inými funkciami.
• poskytuje riadiacim pracovníkom podporu informácie potrebné na vyplnenie rozpočtu / predpovede / správ (v štandardnej šablóne).
• Overenie objemu počas rozpočtového procesu.

• Podporuje proces hodnotenia SOX a CSA.
• Pripravuje odhady nákladov pre strategický vývoj nového produktu (NPD), ktorý koordinuje komunikáciu so zodpovednými tímami.
• Poskytuje výpočet analýzy zdrojov na riadenie nákladov na produkty.
• A ďalšie minoritné úlohy.

Informácie pre uchádzača:

Pracovný čas:
od 8:00
do 17:00

Práca na zmeny:
jednozmenný pracovný režim

Požadované vzdelanie:
Vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa v skupine odborov Ekonomika a organizácia, obchod a služby

Dĺžka praxe

aspoň 2 roky

Zručnosti, schopnosti
Vodičské oprávnenie:
  • Podskupina A1
  • Skupina B
  • Podskupina B1

Všeobecné spôsobilosti:
  • analyzovanie a riešenie problémov
  • finančná a ekonomická gramotnosť
  • informačná gramotnosť
  • komunikácia (jednanie s ľuďmi)
  • kultivovaný písomný prejav
  • kultivovaný slovný prejav, schopnosť vyjadrovania sa
  • matematická gramotnosť
  • motivovanie ľudí
  • organizovanie a plánovanie práce
  • osobnostný rozvoj
  • prezentovanie
  • pružnosť v myslení (adaptabilita, flexibilita, improvizačné spôsobilosti)
  • rozhodovanie
  • tímová práca
  • tvorivosť (kreativita)
  • vedenie ľudí
  • vyjednávanie

Cudzie jazyky:
  • anglický - vysoká: C1 a C2
  • portugalský - vysoká: C1 a C2
  • španielsky - pokročilá: B1 a B2

Podmienka: Ovládanie všetkých definovaných jazykov

Počítače:
  • Internet - vysoká
  • Microsoft Word - vysoká
  • Microsoft Excel - vysoká
  • Microsoft Outlook - vysoká
  • Microsoft PowerPoint - pokročilá
  • SAP - vysoká

Ďalšie požiadavky:

Ovládanie a zručnosť v rámci CIMA alebo ACCA.
Práca s ekonomickými programami SAP, BI a FiT.
Znalosť USGAAP.

Osobnostné predpoklady
  • analytické myslenie
  • asertivita
  • cieľavedomosť
  • dominantnosť
  • empatia
  • iniciatívnosť
  • komunikatívnosť
  • ochota pomáhať (zmysel pre spolupatričnosť)
  • pamäť
  • pozornosť
  • praktické myslenie
  • precíznosť (presnosť)
  • predstavivosť
  • sebaistota
  • sebaovládanie
  • spoľahlivosť
  • trpezlivosť
  • vnútorná stabilita
Vhodné pre absolventov:Nie
Vodičský preukaz:Skupina: B

Račianska 44
81499 Bratislava-Nové Mesto
Slovensko

Počet videní: 2
Ponúkaná mzda: 2210 EUR
Inzerent:Mondelez European Business Services Centre, s. r. o.
Zverejnené pre lokality:Slovensko Bratislavský kraj Bratislava