Centrum pre deti a rodiny Kremnica

Sociálny pracovník NP DEI III

21.06.2020Centrum pre deti a rodiny Kremnica
Miesto práce:Slovensko
Banskobystrický kraj
okres Žiar nad Hronom
Kremnica
J. Horvátha 924/78
96701
Typ pracovnej ponuky:Vzdelávanie a školstvo;Sociálny pracovník
Ponúkaný plat (základná mzda):Zamestnávateľ neuviedol
Termín nástupu do práce:1. 8. 2020
Druh pracovného pomeru:hlavný
Počet voľných miest:1

Informácie pre uchádzača:

Základná zložka mzdy (v hrubom):
V zmysle zákona č. 552/2003 Z.z. o výkone práce vo verejnom záujme v znení neskorších predpisov, zákona č. 553/2003 Z.z. o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov a nariadenia vlády č. 388/2018 Z.z., ktorým sa ustanovujú zvýšené stupnice platových taríf zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme.

Dátum nástupu:
1. 8. 2020

Dátum pridania ponuky:
29. 6. 2020

Dátum poslednej aktualizácie:
30. 6. 2020

Pracovný a mimopracovný pomer:

pracovný pomer na určitú dobu
počet mesiacov: 30

Pracovná oblasť:

Sociálne služby

Náplň (druh) práce
-Vykonávanie sociálnej práce so zameraním na prácu s dieťaťom a jeho rodinou počas výkonu opatrení SPOD SK v centre pre deti a rodiny na základe plánu sociálnej práce s dieťaťom a jeho rodinou, ktorý je vypracovaný v spolupráci s Úradom práce, sociálnych vecí a rodiny a to najmä:
- vykonávanie sociálnej práce v prirodzenom prostredí, v náhradnom prostredí v otvorenom prostredí a v prostredí utvorenom a usporiadanom na výkon opatrení SPOD a SK
- vykonávanie soc. práce pre dieťa a jeho rodinu na základe zhodnotenia situácie dieťaťa a jeho rodiny a posúdenia možností rodičov riešiť situáciu ambulantnou alebo terénnou formou
- nácvik rodičovských a iných zručností rodiča
- sociálna diagnostika, ktorá vyžaduje špecializované odborné metódy, postupy a techniky
- poskytovanie sociálneho poradenstva a iných odborných metód, techník a postupov na riešenie problémov v partnerských vzťahoch a v rodičovských konfliktoch
- plnenie úloh vyplývajúcich z plánu sociálnej práce s dieťaťom a plánu vykonávania opatrení ambulantnou a terénnou formou,
- a i.

Pracovné miesto vhodné aj preabsolventa

Pracovné podmienky

Práca na zmeny:
jednozmenný pracovný režim

Vhodné pre absolventov:Áno

Pracovné miesto vhodné aj pre

absolventa

Požadované vzdelanie

Vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa v odbore sociálna práca

Dĺžka praxe

bez požiadavky na odbornú prax

Zručnosti, schopnosti
Všeobecné spôsobilosti:
  • komunikácia (jednanie s ľuďmi)
  • tímová práca
  • analyzovanie a riešenie problémov
  • pružnosť v myslení (adaptabilita, flexibilita, improvizačné spôsobilosti)
  • tvorivosť (kreativita)

Počítače:
  • Microsoft Word - pokročilá
  • Microsoft Excel - elementárna
  • Microsoft PowerPoint - elementárna
  • Internet - elementárna

Ďalšie požiadavky:

- Znalosť príslušných zákonov, najmä zákona: 305/2005 Z. z. o sociálnoprávnej ochrane detí a o sociálnej kuratele a o zmene a doplnení niektorých zákonov,
- skúsenosť so sociálnou prácou vítaná.

Osobnostné predpoklady
  • cieľavedomosť
  • trpezlivosť
  • spoľahlivosť
  • empatia
  • ochota pomáhať (zmysel pre spolupatričnosť)

Jula Horvátha 924/78
96701 Kremnica
Slovensko
Tel:-=KONTAKT=-

Počet videní: 10
Inzerent:Centrum pre deti a rodiny Kremnica [ ]
Zverejnené pre lokality:Slovensko Banskobystrický kraj Banská Bystrica