Mestská časť Bratislava - Petržalka

Sociálny/a pracovník/čka - posudková činnosť

Mestská časť Bratislava - Petržalka

Miesto výkonu práce, Ďalšie miesto výkonu práce
85101 Bratislava-Petržalka - Bratislava V
Slovensko
Dátum nástupu na voľné pracovné miesto
01.07.2024
Základná zložka mzdy v eurách (v hrubom)
1 350€mesačne
Pracovný a mimopracovný pomer
Pracovný pomer na určitú dobu
Dátum a čas vytvorenia
10.06.2024 o 11:13
Naposledy aktualizované
10.06.2024 o 11:29

Údaje o pracovnej pozícii


Id VPM
2242534
Zdroj
úrad PSVR
Názov pracovnej pozície
Sociálny/a pracovník/čka - posudková činnosť
Profesia (SK ISCO-08)
-=KONTAKT=-Sociálny pracovník
Pracovná oblasť
Sociálne služby
Počet voľných miest
1
Náplň práce
s vašou vysnívanou prácou so super kolegami v Petržalke budete spokojný/á, ak na čo najviac z otázok nižšie odpoviete ÁNO Radi pracujete s ľuďmi a viete profesionálne zvládnuť aj zložité sociálne situácie? Orientujete sa v rôznorodých možnostiach sociálnej pomoci? Máte skúsenosti s poskytovaním poradenstva ľuďom v zložitej sociálnej situácii? Viete si predstaviť aj sociálnu prácu v teréne v rámci celej mestskej časti Bratislava-Petržalka? Zvládate pozrieť sa na sociálnu prácu systémovo a spolupracovať na koncepčných materiáloch? Radi by ste prispeli ku kvalitnejšiemu životu ohrozených komunít najväčšieho slovenského sídliska, a teda aj lepšiemu životu celej Petržalky a všetkých jej obyvateľov? činnosti, ktorými vás budeme u nás v Petržalke zamestnávať poskytovanie základného sociálneho poradenstva pri riešení problémov obyvateľov mestskej časti samostatné poskytovanie základného sociálneho poradenstva pri riešení otázok v oblasti sociálnych služieb, spracovanie sociálneho posudku, ktorý obsahuje znevýhodnenia fyzickej osoby v oblasti sebaobslužných úkonov, úkonov starostlivosti o svoju domácnosť a pri základných sociálnych aktivitách, spracovanie rozhodnutí o odkázanosti na sociálnu službu, vykonávanie terénnej práce v prirodzenom prostredí klienta, vyplácanie príspevku na prevádzku neverejnému poskytovateľovi za poskytovanie sociálnej služby, ďalšie činnosti v rámci oddelenia sociálnych vecí. váš bežný pracovný deň u nás v Petržalke si môžete predstaviť aj takto Vaším pôsobiskom bude mestská časť Bratislava-Petržalka, pričom pracovať budete hlavne v budove miestneho úradu na Kutlíkovej 17 a v teréne mestskej časti. Na oddelení sociálnych vecí sme dobrý tím, čo vnímame ako dôležité pre našu prácu. Na pozícii sociálneho pracovníka pre posudkovú činnosť budete pracovať najmä so žiadateľmi o posúdenie odkázanosti na sociálne služby a ich rodinnými príslušníkmi. Na základe vyplnenej podanej žiadosti a potrebných príloh začnete konanie o odkázanosti na sociálnu službu, v rámci ktorého sa vykonáva zdravotná posudková činnosť a sociálna posudková činnosť. Súčasťou práce je aj návšteva klienta v jeho prirodzenom prostredí resp. v nemocnici. Na základe podkladov vyhotovujete posudok o odkázanosti na sociálnu službu, ktorý je podkladom pre vydanie rozhodnutia o odkázanosti na sociálnu službu s určeným stupňom odkázanosti od I-VI. Súčasťou Vašej práce bude aj poskytovanie príspevkov neverejným poskytovateľom sociálnych služieb, čo je najmä administratívna agenda. Pre prácu u nás budete potrebovať tímové nastavenie, profesionálny prístup ku klientom a s ochotou neustále sa učiť a zlepšovať. Ak sa k nám pridáte, veríme, že na konci dňa budete môcť mať aj vy dobrý pocit, že svojou prácou naozaj prispievate k lepšiemu životu v našej Petržalke.
Miesto výkonu práce, Ďalšie miesto výkonu práce
85101 Bratislava-Petržalka - Bratislava V
Slovensko
Ďalšie miesta výkonu práce

Pracovné podmienky


Pracovný a mimopracovný pomer
Pracovný pomer na určitú dobu
Počet mesiacov
12
Nočná práca
Nie
Sezónna práca
Nie
Základná zložka mzdy v eurách (v hrubom)
1 350€mesačne
Druh voľnej pracovnej pozície
Voľné pracovné miesto vo verejnom záujme
Ponúkané výhody
váš plat je dohadovaný vždy individuálne na základe kvalifikácie a skúseností, no priemerný plat na pozícii vrátane kvartálnych odmien sa môže pohybovať až okolo sumy 1500 EUR 5 dní dovolenky navyše možnosť práce z domu podľa interných pravidiel mobilný telefón s neobmedzenými volaniami príspevok do 3. piliera dôchodkového sporenia (po 1. odpracovanom roku) možnosť využívania MultiSport karty sme dobrý kolektív a ponúkame stabilnú, odbornú prácu, potrebné školenia a kurzy samozrejme príspevok na stravovanie a ďalšie benefity vyplývajúce z práce vo verejnej správe či kolektívnej zmluvy

Požiadavky na zamestnanca


Požadovaný stupeň vzdelania
Vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa
Znalosť slovenského jazyka je nevyhnutná
Áno
Ďalšie požiadavky
Náš nový kolega alebo kolegyňa by mal/a mať aspoň dvojročnú prax v oblasti sociálnej práce a ovládať odborné postupy v rámci poskytovania sociálneho poradenstva. Výhodou je vysokoškolské vzdelanie II. stupňa so zameraním na sociálnu prácu, alebo príbuzný odbor. Oceníme tiež odborné skúsenosti v oblasti fungovania sociálnych služieb a možností sociálnej pomoci. Hľadáme kolegu alebo kolegyňu s tímovým duchom a aktívnym prístupom k práci. Excel, Word, Outlook, Internet by nemali robiť problém vôbec. V neposlednom rade dodáme, že konštruktívny prístup k práci, otvorená komunikácia, spolupráca, dôslednosť či zodpovednosť nie sú u nás iba frázami. k vašej novej práci pre Petržalku budete určite potrebovať vysokoškolské vzdelanie II. stupňa so zameraním sociálna práca, alebo príbuzný odbor, prax minimálne 2 roky v sociálnej práci, výhodou je prax v poskytovaní sociálneho poradenstva, ovládanie PC (bežné nástroje office) na užívateľskej úrovni je podmienkou, znalosť cudzieho jazyka je výhodou, očakávame aktívny prístup k práci, ochotu učiť sa, tímové nastavenie.

Údaje o zamestnávateľovi


Názov spoločnosti
Mestská časť Bratislava - Petržalka
Právna forma
Obec, mesto (o.,m.úrad)
Sídlo
Kutlíkova 17
85212 Bratislava-Petržalka - Bratislava V
Slovensko
IČO
00603201
Počet zamestnancov
500-999
Internetová adresa
www.petrzalka.sk
Charakteristika zamestnávateľa
Mestská časť Bratislava-Petržalka je jednou z najväčších slovenských samospráv s viac ako 150-tisíc obyvateľmi. Naše kolegyne a kolegov z miestneho úradu, zberného dvora, trhoviska, plavárne, odťahového parkoviska, kultúrnych zariadení, knižnice, sociálnej výdajne, klubovne seniorov, škôlok a škôl spája zmysel pre službu obyvateľom a návštevníkom Petržalky, záujem o okolie, v ktorom žijeme a v neposlednom rade aj pomoc a podporu všetkým, ktorí ich potrebujú. Ak sa vám naše poslanie páči, radi vás medzi sebou privítame. Neváhajte sa prihlásiť do vami preferovaného výberového konania, a pomôžte nám tak z Petržalky robiť lepšie miesto pre život nás všetkých. ĎAKUJEME a tešíme sa na spoluprácu.
Činnosť zamestnávateľa (SK NACE Rev. 2)
Všeobecná verejná správa

Zabezpečenie obsadenia pracovnej pozície


Sprostredkovanie kandidátov
Vlastnou formou
Forma sprostredkovania
skupinovou formou - výberové konanie za účasti zamestnávateľa
Informácie pre záujemcu ohľadom výberového konania
ak vás táto ponuka zaujala, nezabudnite nám poslať štruktúrovaný profesijný životopis (povinné), motivačný list, kde nám úprimne napíšete prečo by sa Vám páčilo pracovať na sociálnom oddelení miestneho úradu, Vašu žiadosť o prácu pre Petržalku spolu s uvedenými dokumentmi môžete posielať do 17. júna 2024 (vrátane) cez portál Profesia alebo na e-mail -=KONTAKT=-. Vopred všetkým ĎAKUJEME za prejavený záujem, no do ďalšieho kola výberového konania budú pozvaní len vybraní uchádzači. V prípade úspechu túto informáciu obdržíte najneskôr do 14 dní od uvedeného termínu. Uchádzačov, ktorí neboli vybraní na osobný pohovor, nebudeme z kapacitných dôvodov kontaktovať. Ďakujeme za pochopenie a držíme palce.
Dátum ukončenia ponuky
31.07.2024

Kontaktná osoba


Kontaktná osoba
Mgr. Katarína Diheneščíková

-=KONTAKT=-


Počet videní: 10
Ponúkaná mzda: 1350 EUR
Inzerent:Mestská časť Bratislava - Petržalka [ ]
Zverejnené dňa:2024-06-10 (16 dní)
Zverejnené pre lokality:Slovensko Bratislavský kraj
Zdroj:sz.gov.sk
Pracovná ponuka nájdená za 0 milisekúnd.